TÝM

Karolina Racková

Zakladatelka Bodhi Yoga Studia, lektorka jógy

Karolina je certifikovaná lektorka, která se již deset let s vášní věnuje józe. Její lekce jsou dostupné pro každého. Na  hodinách je kladen důraz na výběr z variant pozic od nejjednodušší až po nejobtížnější úroveň. Specifikem lekcí jógy s Karolin je rozvoj vaší kreativity a schopnosti rozhodnout za sebe tak, jak to intuitivně cítíte. Znalost svých potřeb úzce souvisí s budováním sebedůvěry. Na hodinách proto nebudete do ničeho tlačeni ani nuceni. Prioritou jsou vždy Vaše potřeby a autonomie.

Karolina vás bude od samého začátku praxe provázet s péčí a pozorností. Její lekce si oblíbili např. i majitel OXALIS, spol s.r.o., Ing. Petr Zelík nebo majitelka sítě očních klinik Gemini, MUDr. Jana Stodůlková.

Více informací na www.yogakarolina.com.

Míša Novotná

Lektorka jógy, fyzioterapeutka

Studium Power jógy (Power jóga akademie, Václav Krejčík), Jóga 50+

Jóga mi pomohla na cestě řešení mých zdravotních problémů. Není pro mne jen cvičením, ale i uceleným životním stylem.

,,Pokud dokážeme zklidnit svou mysl, dojde i k uvolnění těla", tento postoj často používám i při práci ve fyzioterapii.

Před nedávnem jsem četla jeden citát, který mě momentálně vede v mé cestě životem: ,,Tělo je vozidlo ducha. Nemůžete čekat, že zůstane celé, když za jízdy usnete a nevěnujete se nijak řízení."

Bhavna Rani

Iyengar Yoga, Czech/English-friendly yoga lessons

I am a freelancer Iyengar yoga instructor. I was born and brought up in North India. I completed my graduate degree in Science and a master's degree in Apparel Design and Merchandising, and I am a restaurateur, owning the Indian restaurant Masala in Prague. I have done yoga since I was a child and have always enjoyed practicing yoga in my life. However, it was not until adulthood that I became acquainted with the Iyengar method of practice. This was introduced by the grace of God into my life while living in Europe, and it led me to work towards and obtaining certification as an Iyengar Instructor.

I personally feel with the practice of yoga that it makes a person very focused and calm. I believe that it creates an invisible kind of aura around you that enables you to face any kind of challenge in life with courage and confidence. I am grateful to Guruji B.K.S Iyengar, who developed the method of using props as a means of learning and advancing asana poses properly so that any person at any age can achieve precise alignment in poses when using the props.

Lucie Polesná

Jsem máma dvou dětí, jsem nadšená bylinkářka a kuchařka, zajímám se o zdravou stravu, ráda zahradničím, maluji a kreslím. Miluji tanec, přírodu, hory, les, procházky, chůzi na boso v ranní rose a dobrou kávu. V neposlední řadě jsem nadšená jogínka s hlavou a srdcem otevřeným učit se novým věcem. Jak probíhá moje lekce? Pokaždé jinak J, ale všechny mé hodiny spojuje terapeutický respektující přístup, ať se potíme na dynamické hodině, nebo hledáme nastavení svého těla na lekci pro zdravá záda. Co to pro vás znamená? Nesoudit a nehodnotit se, jen být a naslouchat své intuici, vždy jsem všem ráda nápomocna.

Zde uvádím stručný přehled mého nikdy nekončícího jógového vzdělání:

  • Instruktor Jógy-specializace Powerjóga (Václav Krejčík / Power Yoga Akademie- Vzdělávací program akreditovaný MŠMT)
  • Jóga pro zdravá záda (Mudr. Aneta Králová / Power Yoga Akademie)
  • Dětská jóga (Pavel Hájek / Power Yoga Akademie)
  • Hrudní páteř, rameno, krk (Věra Havlová / Elixír Akademie)
  • Cvičení na válci -Foam roller (Věra Havlová / Elixír Akademie)
  • Jóga proti stresu a napětí (Filip Klieštík / Power Yoga Akademie)
  • Pokročilý kurz jógy + (Václav Krejčík, Katarína Mikulandová, Filip Klieštík, Pavla Rožumberská / Power Yoga Akademie)
  • Jóga v rehabilitaci 1+2 (Clive Farrelly, Martina Ježková)
  • Ashtanga jóga (MUDr. Pavla Rozmarová / FISAF)
  • Jóga pro těhotné (Ing. Dana Beierová / Power Yoga Akademie)

Tímto děkuji všem svým skvělým učitelům.

Více informací na https://yoga-lucie.cz/

Jana Čermáková

K józe jsem se dostala úplnou náhodou, kdy jsem cítila, že potřebuji změnu. Ani jsem netušila, že mi doslova obrátí celý život a ta změna je tu každým dnem. Jógu jsem si zamilovala od prvního okamžiku. Nacházím v ní uvědomění sebe sama, vnitřní klid, rovnováhu a sílu v dnešním světě. Jóga je duševní a dechové cvičení, o meditaci a přítomném okamžiku. V dnešním světě se musíme občas jen zastavit, zhluboka se nadechnout, přijmout sebe sama i okolní svět a pak se teprve začnou dít změny. 

Jóga je mou nedílnou součástí a ráda se o její krásu dělím při svých lekcích. 

Tereza Katolická 

Vzdělání:

2014 - 2016

Mgr. studium, Univerzita Palackého, Fakulta zdravotnických věd, obor Fyzioterapie

2011 - 2014

Bc. studium, Univerzita Karlova v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu, obor Fyzioterapie

2017 - 2018

Certifikovaný kurz Instruktor Jógy (akreditovaný MŠMT ČR)

2017

Certifikovaný kurz - Využití jógy v terapii vertebrogenních poruch

Od dětství se věnuji různým sportům a tajemství fungování lidského těla mě vždy zajímalo.
Proto jsem vystudovala fyzioterapii a jógu využívám i jako součást terapií. Jóga je pro mě úžasným spojením medicíny, sportu a zdravého životního stylu. Na lekcích kladu důraz na principy zdravého pohybu a prostřednictvím jógy se snažím aktivně ovlivnit nejen všechny svalové dysbalance, ale i uvolnit mysl. Tak neváhejte a přijďte se protáhnout, zaposilovat a relaxovat! Udělejte něco pro své tělo a dobrý pocit! Budu se na vás těšit. Namaste

Jóga nás učí vyléčit to, co nejde vydržet,

a vydržet to, co nejde vyléčit.

B. K. S. Iyengar