Co nás vedlo k výběru dřevěné podlahy a co to znamená pro Vás?

27.02.2019

Když jsme vybírali podlahu do našeho studia, volba byla jasná - dřevo. Plovoucí dubová podlaha se vine po celém studiu a přináší Vám řadu benefitů, o kterých možná ani netušíte. 

Dotek s přírodním materiálem je pro člověka nejen příjemný, ale zdraví prospěšný.

Kanadské výzkumy potvrdily, že dřevo v interiéru působí antistresově, snižuje krevní tlak, tlumí pocity bolesti nebo agrese.

Při józe je člověk v kontaktu se zemí více než při jiných typech cvičení. Dotek a kontakt našeho těla se dřevem působí příjemným, uklidňujícím a teplým dojmem, jak uvádí studie.


Díky dřevu se Vám lépe a snáze dýchá. Dřevo, podobně jako pobyt v přírodě, uchovává záporně nabité ionty, což žádný jiný podlahový materiál nedokáže. Díky tomu zažíváte pocity vnitřního klidu a míru. Podobně, jako kdybyste byli v lese nebo u moře.


Dřevo má antibakteriální vlastnosti - bakteriím a mikrobům se na něm tudíž nedaří. Pokud jste alergici nebo astmatici, je to pro Vás ideální materiál. Dřevo díky své přirozené schopnosti regulovat vlhkost vytváří v prostoru ideální mikroklima v každé roční době.
Samotná výroba dřeva je přírodní a ekologická. Používají se při ní pouze lepidla 100% bez formaldehydu.


Ano, bez jakékoliv pochybnosti jsme vybrali podlahy z přírodního dřeva. A věříme, že jsou Vám příjemné při každém Vašem bosém kroku.


Karolina Racková